MS v hokeji 2024: Zápas Švajčiarsko - Česko rozhodli až nájazdy, najlepším hráčom odovzdával ceny prezident (video+foto)

MS v hokeji 2024: Švajčiarsko - Česko
Sven Senteler zo Švajčiarska (vpravo) a Lukás Sedlák z Česka (dole) počas zápasu základnej A-skupiny na MS v hokeji 2024. Praha (O2 Arena), 13. máj 2024. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 13. mája 23:13

Pondelňajší večerný zápas v pražskej O2 Arene medzi Českom a Švajčiarskom rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých zásluhou Kevina Fialu a Philippa Kurasheva uspeli Helvéti. V drese domácich sa presadil iba Martin Stránský.

Viac o téme: MS v hokeji 2024

V riadnom hracom čase aj po predĺžení sa duel základnej A-skupiny skončil 1:1. Oba góly padli v presilovke – v 14. minúte otvoril skóre Kevin Fiala a v 36. vyrovnál Martin Stránský. Najlepšími hráčmi duelu boli Matej Stránský a Roman Josi, ktorí si ocenenie prevzali od českého prezidenta Petra Pavla.

Česi majú po troch zápasoch na konte šesť bodov, keď na úvod porazili Fínov (1:0 po sam. nájazdoch) a v druhom dueli zdolali Nórov 6:3. Švajčiari sa s ôsmimi bodmi dostali na prvé miesto v skupine – turnaj začali triumfom nad Nórmi (5:2) a v jedenásťgólovej prestrelke si poradili aj s Rakúšanmi (6:5).

MS v hokeji 2024 (A-skupina)

• O2 Arena (Praha)

Švajčiarsko – Česko 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 1:0)

• hrallo sa od 20.20

13:36 – 1:0 K. Fiala (N. Hischier, R. Josi) / presilová hra 5 proti 4
35:57 – 1:1 M. Stránský (D. Špaček, R. Červenka) / presilová hra 5 proti 3

Samostatné nájazdy:
1. séria: S. Andrighetto (nedal) – O. Kaše (nedal)
2. séria: K. Fiala (gól) – M. Stránský (gól)
3. séria: P. Kurashev (gól) – D. Tomášek (nedal)
4. séria: R. Loeffel (nedal) – R. Červenka (nedal)
5. séria: R. Josi (nedal) – J. Flek (nedal)

35:40 J. Rutta – 2 min. (hrubosť)
35:40 N. Niederreiter – 2 min. (hrubosť)
35:45 J. Siegenthaler – 2 min. (nedovolené bránenie)
39:52 M. Kempný – 2 min. (podrazenie)
43:35 A. Ambühl – 2 min. (podrazenie)
64:15 M. Kempný – 2 min. (narazenie)

strely na bránu: 27:24 (5:8, 8:8, 12:8 – 1:3), vylúčenia: 5:6 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Andris Ansons (Lot.), Andre Schräder (Nem.) – Oto Durmis (SR), Anders Nyqvist (Švéd.), 17 413 divákov

Švajčiarsko: Genoni – Josi, Glauser, Siegenthaler, Kukan, Marti, Loeffel, Jung, Fora – Fiala, Hischier, Bertschy – Andrighetto, Jäger, Niederreiter – Herzog, Senteler, Simion – Kurashev
Česko: Dostál – Krejčík, Gudas, Kempný, Rutta, Hájek, Kundrátek, Špaček – Červenka, Sedlák, Kaše – Palát, Tomášek, Kubalík – Voženílek, Kämpf, Stránský – Beránek, Kondelík, Flek